Akcie 2016-17

Slávnostné ukončenie školského roku 2016/2017 - 30.6.

Posledný deň školského roku 2016/17 sa začal poďakovaním na svätej omši v kostole. Neskôr boli žiaci oboznámení o školskej dochádzke a správaní p. riaditeľkou pred budovou školy, kde dostali tí najšikovnejší vecné ceny - knihy, sošky a medaily. Vysvedčeniasa rozdávali triednymi učiteľmi v triedach, kde sa čakalo na posledné lúčenie s deviatakmi. Opäť sa uvidíme v novom školskom roku, ktorý začína 4.9.2017!!

Viac fotografií nájdete TU.

Škola sa baví - 18.6.2017

V nedeľu sa v športovej hale v Mútnom uskutočnil 4.ročník akcie nazvanej ŠKOLA (SA) BAVÍ. Bola to prehliadka talentov školy pre všetkých rodičov, priateľov a priaznivcov našej ZŠ. Mohli ste vidieť zaujimavé a vtipné scénky, rôzne druhy tancov, spev nielen po slovensky, hru na hudobných nástrojoch a deviatakov spolu s pani učiteľkami v spoločnom tanci. 

Viac fotografií nájdete TU.

Do školy na bicykli 12-16.6

Od 12. júna do 16. júna 2017 prebieha na Slovensku celonárodná kampaň DO ŠKOLY NA BICYKLI, v rámci ktorej sa koná i aktivita, ktorej cieľom je:

  • priniesť radosť z cesty do školy;
  • zvýšenie fyzickej aktivity a zlepšenie zdravia žiakov;
  • povzbudenie záujmu žiakov o dochádzanie do školy na bicykli, kolobežke či pešo;
  • zníženie motorovej dopravy a zápch v okolí škôl;
  • zvýšenie povedomia o udržateľnej mestskej doprave.

K tejto kampani sa pripojila i naša ZŠ. V pondelok sme mali pred školou 93 cyklistov, v utorok rekordných 129 a v stredu 113 bicyklistov.

Majstrovstvá SR vo florbale - juniorky - 10,11.6

Cez víkend prebehli v Mútnom, na Orave, Majstrovstvá SR vo florbale junioriek. Majstrovstvá ovládli podľa predpokladov dievčatá z Kométy Spišská Nová Ves.Podaril sa im husársky kúsok, ako vlani chalanom z ATU Košice, získali tripldouble. Ovládli dorasteneckú, juniorskú aj ženskú extraligu.

Na severe Slovenska nenašli konkurenciu a jediné im dokázali vzdorovať dievčatá z Kysuckého Nového Mesta, ktoré im vo finále  podľahli 1 : 7.

Tretie miesto získali florbalistky z Nemšovej, ktoré porazili v derby rivala z Pruského 4 : 0.

Prekvapili domáce dievčatá Hornets Mútne, ktoré pri svojej premiére dokázali získať piate miesto víťazstvom nad Nitrou 6:3.

Siedme skončili dievčatá z Banskej Bystrice, ktoré v predĺžení zdolali dievčatá z Iclinik Bratislava 5 : 4.

Na Orave cez víkend zvíťazil slovenský florbal a nové kamarátstva.

Na organizáciu turnaja prichádzajú pozitívne ohlasy od SZFB (Slovenského florbalového zväzu), zúčastnených klubov, rozhodcov aj divákov.

Oslovili nás reprezentační tréneri s možnosťou usporiadať reprezentačné zrazy mužov aj žien. Páči sa im hala, prostredie aj ľudia  z organizácie.

Všetko dopadlo na výbornú vďaka podpore obce, organizátorom, majiteľom ubytovacích a stravovacích zariadení a hlavne podpore ZŠ a obetavých pani učiteliek. Je to úžasný príklad, keď sa spojí celá obec za správnu vec a všetci ťahajú za jeden povraz. Výsledkom sú vysoko pozitívne ohlasy a reklama pre našu obec a región.

Na záver mi nedá nepochváliť našich dorastencov, ktorí v rovnakom termíne bojovali na M-SR v Trenčíne a obsadili pekné 7. miesto. Posledné poďakovanie patrí našim juniorkám, ktoré pri svojej premiére dokázali vybojovať výborné 5. miesto v konkurencii extraligových klubov.

Naša dedinka sa nestratila v konkurencii krajských miest.

Zvíťazil hlavne šport a dobrá nálada, a to je výborná reklama pre celú florbalovú rodinu.

Od dievčat som dostal darček tričko We are florballfamily, a tak som sa aj počas víkendu v Mútnom cítil, povedal organizátor a tréner TJ FBK HORNETS MÚTNE.

Viac fotografií nájdete tu.

 

Fotenie 9. ročníka a ich nástenka 

Pár obrázkov z toho, ako na školskom dvore vyzeralo fotenie 9. ročníka na hlavnú nástenku. 

 laugh

 Deň detí - 1.6.

Na deň detí vyšlo krásne počasie, tak sa žiaci po ročníkoch s triednymi p. učiteľkami rozpŕchli po okolí školy. Mladších čakali rôzne súťaže a hry, starších túra s opekačkou. Všetkých potešil sladký darček od ZRPŠ a sladká mrzlina!

Čítajme si 2017 - 31.05.

Veľká časť detí hovorí o nedostatku pozornosti zo strany dospelých, o nude či o nízkej kreativite. Nie je čítanie práve jednou z aktivít  pre deti, ktoré sa nudia.Tvorcovia projektu dostali nápad, pokúsiť sa každý rok o prekonanie počtu detských čitateľov z predchádzajúceho roka, aby do čítania pritiahli čo najviac  detí. Po prvýkrát sa toto podujatie uskutočnilo v júni 2008. Krstnou mamou projektu je pani Oľga Feldeková, známa humoristka a spisovateľka.

Aj naši žiaci sa zapojili do tejto akcie. S počtom čítajúcich detí 358  sme pomohli prekonať rekord z minulého roka. Vlani sa zapojilo do čítania 40 954 detí z celého Slovenska. V tomto roku to je 46 040 detí.

 

 

Výmenný pobyt českých žiakov u nás - 26.5 - 30.5

Výmenný pobyt medzi našou školou a ZŠ s MŠ Hořepník, ktorý sa uskutočnil od 26.  do  30. 5. 2017,  máme úspešne za sebou. Posledná takáto výmena medzi našimi školami prebehla pred 29 rokmi,  v júli 1988, keď žiaci našej školy v Čechách prežili jeden prázdninový týždeň. Našim hosťom sme pripravili bohatý program, ktorý absolvovali spolu s našimi deťmi,  u ktorých boli ubytovaní.

 

24  českých žiakov,  pán riaditeľ hořepníckej ZŠ - Milan Hupka, pani učiteľka Zdenka Zenáhliková a rodič Jiří  Buřič, mohli obdivovať krásy našich Roháčov, pozrieť si Oravský hrad, previezť sa loďou po Oravskej priehrade a navštíviť našu kultúrnu pamiatku- Slanický ostrov, vidieť naše jedinečné  „RIO DE KLIN“, ale aj okúpať sa v Aquaparku Oravice. Nechýbali, samozrejme, priateľské zápasy vo futbale a florbale. Veríme, že im ostali krásne spomienky, že sa im tu páčilo a dúfame, že naša spolupráca vo výmenných pobytoch bude pokračovať. 

Viac fotografií nájdete tu.

Koncert ZUŠ - 25.5.

Pri našej škole pôsobí i pobočka Základnej umeleckej školy Ignáca Kolčáka. Žiaci a učitelia hudobného odboru sa so svojimi výsledkami práce chceli prezentovať i pred žiakmi tunajšej školy. 25.5. sa teda uskutočnil výchovný koncert v kinosále kultúrneho domu v Mútnom.

Poďakovanie za pomoc pri organizácii výmenného pobytu v Číne - 24.5. 

Základná škola pozvala pána starostu, poslancov obecného úradu, sponzorov a rodičov, ako poďakovanie za pomoc pri organizácii výmenného pobytu v Čine. 

Viac fotografií nájdete tu.

Deň Zeme - čistenie obce - 19.5.

Dňa 19.5. sa žiaci našej školy zúčastnili na každoročnom čistení obce a tento deň využili i naši deviataci, ktorí vďaka kvetom a pôdnemu substrátu, ktorý nám venovala slečna Jana Jurčáková (Kvetinárstvo Jurčáková), skrášlili okolie školy - zasadili kvety do kvetináčov a vytvorili kvetinovú skalku.

 Viac fotografií nájdete tu.

Výchovný koncert proti závislostiam - 16.5.

16.5. sa opäť v kinosále kultúrneho domu v Mútnom uskutočnil výchovný koncert, ktorý mal dve časti. 1.časť bola určená žiakom 1.stupňa - dopravná výchova.  2.časť bola určná žiakom 2.stupňa - závislosti (fajčenie, drogy, alkohol...).

Deň matiek - 14.5.

Viac fotografií nájdete tu.

 

Metodický deň Anglického jazyka - 5.5.

Street dance - 4.5.

Stavanie mája - 2.5.

Druhý májový deň v našej škole prebiehal podľa tradície stavania májov na našom území. Štvrtýkrát sa staval máj deviatakmi pred budovou školy za účasti aj žiačikov z materskej školy a pána starostu Mariána Múrína, ktorý je vždy pripravený a ochotný našej škole pomôcť. Žiaci 9. ročníka zo súboru Mútňanka spolu s heligonkármi a s pomocou triednych učiteliek pripravili pekný program, kde nechýbal tanec, spev, ani zábava. 

Viac fotografíí nájdete tu.

Zápis do prvého ročníka -25.4.

V apríli sa uskutočnil zápis detí do prvého ročníka. Prebiehal formou rozprávky Snehulienka a sedem trpaslíkov, kde malí predškoláci za doprovodu krásnej Snehulienky každému trpaslíkovi prezentovali svoje nadobudnuté vedomosti a zručnosti. Určovanie farieb či geometrických tvarov, priraďovanie čísel k danému počtu, rozoznávanie zvierat či ovocia a zeleniny, recitovanie básne, ba niektorí aj zaviazanie šnúrok zvládli bravúrne. Ako pamiatku na prvý deň v škole si odniesli pamätný list, sladkú odmenu a darčeky od starších žiakov.
Do prvého ročníka bolo zapísaných 49 predškolákov.
 
 
Viac fotográfií nájdete tu.

Škola v  prírode - 24.4. - 28.4.

V dňoch od 24.4. do 28.4. 2017 sa naši žiaci tretích ročníkov zúčastnili Školy v prírode v krásnom prostredí Terchovej. Ubytovaní boli v Hoteli pod Sokolím. Animátori  spestrili našim žiakom neskutočné zážitky, hry, tance a súťaže v lone prírody. Deti si za odmenu  domov priniesli tričká a diplomy za plnenie úloh.

 

Viac fotografií nájdete tu.

Študentská výmena v Číne - 24.4. do 1.5.

Viac fotografií nájdete tu.

 Les, ako ho nepoznáme - beseda - 19.4. 

 

Deň narcisov - 7.4.

 Dňa 7. 4. 2017 sa pri príležitosti Dňa narcisov konala verejná zbierka na podporu onkologických pacientov, do ktorej sa zapojila aj naša škola i dedina. Vyzbieralo sa 301,05 €. Všetkým darcom ďakujeme!

Noc s knihou - Ľudmila Podjavorinská - 31.3.

 

Dňa 31.3.2017 sa v škole uskutočnila akcia Noc s knihou, ktorej téma bola spisovateľka Ľudmila Podjavorinská. Pani učiteľky, ktoré sa tejto akcie zúčastnili, si pripravili pre deti zaujímavé aktivity. Ako prvá aktivita ich čakala zaujímavá prezentácia, po ktorej zodpovedali pár otázok a ak dávali pozor, tak ich čakala aj sladká odmena. Ako druhé nasledovalo kreslenie sovy, žabky, vrabčiaka z knižky Ľudmily Podjavorinskej. Ako tretí bol životopis, ktorý si prváci sami čítali. Bolo to pre nich troška náročné, ale zvládli to na jednotku. Štvrtá aktivita bolo spievanie pesničky Išla sova na tanec, po ktorej deti doplňovali chýbajúce slová pesničky. Išlo im to výborne, ale troška sa nad tým potrápili. Ako posledné deti čakalo pozeranie rozprávky, na ktoré sa najviac tešili. Niektoré pri nich aj zaspali. Deti sa na týchto aktivitách zabavili, načerpali nové informácie, ale hlavne sa unavili. Ako sladkú odmenu dostali výborný perník s teplým čajíkom. Odbila dvanásta hodina a unavení  si rozkladali spacáky a pripravovali sa na spanie. Trošku to trvalo, kým zaspali ale po pol hodine bolo ticho. Ráno vstali vysmiati s červenými líčkami a už sa tešia na ďalšiu noc v škole, pretože „ všade dobre v škole najlepšie“.

Viac fotografií nájdete tu.

Metodický deň z Ruského jazyka - 24.3.

Dňa 24. marca 2017 sme v knižnici našej školy absolvovali Metodický deň z Ruského jazyka. Na úvod nám žiačka siedmeho ročníka Beátka Olašáková zaspievala novú ruskú hymnu. Na úvod metodička Zuzana Janckulíková všetkých prítomných  privítala, informovala o aktivitách v najbližších mesiacoch. Potom odovzdala slovo lektorke Zlatici Staníkovej, ktorá poskytla množstvo didaktického materiálu, hier a mutlifilmov  k výučbe ruského jazyka. Navzájom sme si odovzdali pedagogické znalosti a skúsenosti.

Medzinárodný futbalový turnaj - 24,25.3

V dňoch 24. a 25. marca sa žiačky 8. a 9. ročníka po prvý  krát zúčastnili medzinárodného futbalového turnaja v Poľsku v Branici, ako jediné družstvo zo Slovenska. Umiestnili sa na krásnom 4. mieste z 8 tímov z Česka, Poľska a Slovenska. Zároveň sme so školami z Branice a Ostravy nadviazali kontakty, aby sme medzi sebou mohli uskutočniť medzinrodné výmenné pobyty žiakov.

 

Odlož všetko a čítaj

Čítanie je jednou z možností, ako získať nové informácie a niečo sa naučiť. Kým kedysi bolo (okrem ústneho podania) jediným zdrojom informácií, dnes si ľudia našli „ľahšie“ spôsoby, ako sa niečo dozvedieť. Stačí si zapnúť televízor, rádio, alebo počítač.

Aby deti mali svoj správny rečový vzor, aby si opäť mohli „užiť“ krásu čítania rozprávok a znovu získali vzťah ku knihám, organizujeme na našej škole v marci rôzne  aktivity . Jednou z nich je aj akcia Odlož všetko a čítaj, ktorá sa uskutočnila dňa 14.03.2017. 

 

Karneval - 23.2.2017

Viac fotografii je TU!

 

 Bábkové divadlo Žilina - 16.2.

Dňa 16. 2. 2017 sme sa zúčastnili bábkového divadelného predstavenia v Žiline. Žiaci 1.-3. ročníkov zažili jedinečné prechádzanie Z rozprávky do rozprávky s Pipapendy Gorošom a Žofkou Jafurovou , ktorí nám predstavili Zlatú, Ničovú, Smrtnú, Nebeskú, Hlúpu a Stratenú rozprávku. Deti mali jedinečný kultúrny zážitok. Vrele odporúčme všetkým!

 
 

 Beseda s políciou - 15.2. 

 Súťaž "trieda hľadá talent" - 11.2. 

Žiaci našej školy sa zúčastnili súťaže trieda hľadá talent, a to  skupina 3 chlapcov heligonkárov pod názvom Helizušik, potom tanečné duo Veronika a Nikola, a ešte spevácka dvojica Bea a Bia. Do semifinále, ktoré sa konalo 11.2.2017 v Bojniciach postúpili všetky naše spominané deti. Zo všetkých učinkujúcich porota v zložení M.Čekovsky, J. Slávik a Galo vybrali do finále aj naše heligonkárske zoskupenie chlapcov Helizušik. Finále sa bude konať 18.3. v Bratisave. Ešte stále je potrebné podporiť Helizušik a to hlasovaním  na stranke www.brjt.sk.

Vzácna návšteva z Číny 25.1.

Viac fotografií nájdete tu.

Novoročná besiedka tretiakov - 17.1.

Po návráte do školských lavíc z vianočných prázdnin sa naši tretiaci, spolu s triednymi pani učiteľkami, pustili do príprav Novoročnej besiedky. Dňa 17.1.2017 pozvali svojich rodičov na spoločné stretnutie, kde si pre nich pripravili pestrý program - pesničky, tančeky, novoročné vinše ale aj divadielko. Na záver deti odovzadli rodičom malé prekvapenie vyrobené z lásky pre nich. Dúfame, že novoročná besiedka sa stane tradíciou, ktorá bude každoročne "bodkou" za najkrajšími sviatkami v roku.

Vianočná akadémia - 22.12.

Žiaci našej ZŠ sa každoročne v predvianočnom období stretávajú na posedení pod jedličkou, na ktoré si každá trieda pripraví zaujímavý kultúrny program. V závere akcie mala príhovor p. riaditeľka.

Viac fotografií nájdete tu.

Vianočné dielne - 21.12

Tradičné vianoce 

 Vianočný punč

Vianočné nástenky

 

Bývalá obecná škola Mútne - prezentácia - 2.12. 

Pri príležitosti 100. jubilea narodenia významného hudobného pedagóga a skladateľa Jozefa Klocháňa, rodáka z obce Mútne sa uskutočnilo podujatie na prezentáciu výsledkov výskumu kultúrnych hodnôt obce Mútne. Jozef Klocháň, bol významný pedagóg, skladateľ a človek, ktorý zviditeľnil obec Mútne aj región. Jeho aktivity a prínos presahujú lokálny rozmer. Prezentáciou bol predstavený návrh obnovy pamätnej stavby - bývalej obecnej školy - na mieste jeho narodenia a prežitého detstva. Výskum bol realizovaný Fakultou architektúry STU BA. Podujatie sa konalo pod záštitou Žilinského samosprávneho kraja.

 Angličtina, brána do sveta -  18.11.2016

Absolventka našej základnej školy Mgr. Barbara Repková prijala pozvanie na besedu a žiaci 5. - 9. ročníka strávili v jej spoločnosti po jednej vyučovacej hodine. V súčasnosti Barbara absolvuje doktorandské štúdium na UKF v Nitre.

Barbara vďaka znalosti angličtiny a iných cudzích jazykov spoznáva svet. Veľmi pútavým spôsobom priblížila žiakom, ako jej znalosť cudzích jazykov pomáha spoznávať kultúru a život v iných krajinách. Pripomínala žiakom, že znalosť akéhokoľvek cudzieho jazyka im umožní ľahšie získavať pracovné príležitosti.

Veríme, že aj budúci školský rok k nám zavíta absolvent našej školy, aby porozprával našim súčasným žiakom o tom, ako mu znalosť angličtiny, ale aj iných jazykov otvorila bránu do sveta.

 

 

Ukážka prvej pomoci pre škôlkarov - 11.11.2016

Mladí zdravotníci zo zdravotníckeho záujmového útvaru pod vedením p. uč. Paterkovej, prišli aj tento školský rok medzi škôlkarov.  Formou scénok im prakticky ukázali, ako ošetriť bežné detské poranenia: porezaný prštek, rozbité kolienko, zlomenú ruku, popáleninu, krvácanie z nošteka, ako zavolať rýchlu zdravotnú službu  a aké čísla vytočiť. Zdravotník  Andrej škôlkarom opäť predviedol, ako poskytnúť prvú pomoc človeku v bezvedomí. Mladí zdravotníci škôlkarom vymysleli aj rôzne aktivity, napr. rýchlo si obliecť záchranársku bundu, čo ukrýva lekárnička  a hranie pexesa. Radosť bola obojstranná. Zdravotníci boli radi, že môžu škôlkarom ukázať niečo zo svojich zručností a drobcom sa to veľmi páčilo.

 Plavecký výcvik - 14.11. - 18.11.

V dňoch od 14.11.-18.11.2016 sa naši tretiaci zúčastnili plaveckého výcviku v Aquarelaxe Dolný Kubín. Žiaci pod vedením školených plaveckých inštruktorov sa hravou formou naučili prekonať strach z vody a zvládnuť základné plavecké návyky, dýchanie do vody, lovenie predmetov z vody, splývanie na bruchu a na chrbte, kraulové a znakové nohy s dýchaním do vody a zoskok i vynorenie sa v malej a veľkej vode. Všetci to úspešne zvládli, aj keď spočiatku bol strach i slzičky. Po úspešnom zvládnutí plaveckého kurzu každý dostal "mokré vysvedčenie" a sladkú odmenu. 

Metodický deň z anglického jazyka - 8.11.  

Školský úrad v spolupráci s kabinetom ANJ v Námestove, so ZŠ a s predmetovou komisiou ANJ v Mútnom zorganizoval dňa 08.11.2016 metodický deň ANJ pre učiteľov anglického jazyka 3. – 9. ročníka, ktorý sa uskutočnil v ZŠ s MŠ Mútne. Metodického dňa sa zúčastnilo
18 učiteliek a lektorka PaedDr. Marcela Bolibruchová, PhD.

Metodický deň bol venovaný využívaniu dramatických techník a aktuálnych trendov vo výučbe anglického jazyka. Lektorka predviedla praktické ukážky aktivít, ktoré sa dajú zaradiť do vyučovacieho procesu. Učiteľky si vyskúšali väčšinu aktivít, a tak na vlastnej koži mohli pocítiť, ako sa ich žiaci budú pri jednotlivých aktivitách cítiť. Keďže aktivity už boli vyskúšané vo výučbe, učiteľky si odniesli mnoho praktických rád ako ich modifikovať vo výučbe ANJ.

Účastníčky  dostali vypracovaný metodický list s popisom jednotlivých aktivít.

Prítomné učiteľky boli oboznámené s plánom práce kabinetu ANJ na školský rok 2016/17 a spoločne sme sa dohodli na termíne a náplni ďalšie metodického dňa.

Mesiac október - Čítaš, čítam, čítame...

Do projektu sa zapájame už  niekoľko rokov. Tento rok nám bola pridelená  škola z Čiech. Škola,  s ktorou sme spolupracovali má sídlo v Prahe ( Úvaly u Prahy).  Všetci sme sa potešili. Na veľké prekvapenie, niektoré naše deti sa rozhodli prečítať  knihy od českých autorov ( napr. K. Čapek  O psíčkovi a mačičke). Potom k nim  zhotovovali záložky. Využívali  rôzne techniky. Šili, lepili, maľovali. V závere projektu bola z každej triedy komisiou vybratá jedna najkrajšia záložka. Tieto deti dostali vecné odmeny. Spolupráca so školou z Prahy  bola na vysokej úrovni. Veľmi dobre sa nám komunikovalo s pani Foučkovou. Deti z Prahy nám poslali krásne záložky a veľa adries na spoločné dopisovanie. Pozvali  sme ich na  návštevu našej školy  v jarných, alebo letných mesiacoch v roku 2017. Na záver môžeme len poďakovať škole, ktorú sme mali  pridelenú a všetkým, ktorí sa na tomto projekte podieľali. Veríme, že deti si nájdu nových kamarátov, s ktorými si budú vytvárať priateľské vzťahy.

Program ku dňu dôchodcov -  25.10. 

Medzinárodný deň školských knižníc - 24.10.

Učenie sa a porozumenie písmenám a čísliciam môže byť pre naše ratolesti poriadne náročné. Čo znamenajú tie zvláštne znaky, ako si zapamätať a správne ich napísať? Učitelia, rodičia a príbuzní vymýšľajú rôzne triky, ako deťom učenie uľahčiť a spraviť ho zábavnejším a pútavejším. Z uvedeného dôvodu  každoročne potvrdzujeme účasť na tomto zábavnom a zároveň náučnom podujatí.

Pozvánkou na toto podujatie sa stalo vyhotovenie plagátu. Každý túžime po niečom, komu by sme mohli prezradiť svoje tajomstvá, sny a najtajnejšie túžby.Tak sa aj stalo, všetci sme dali hlavy dokopy a tu prinášame niekoľko farebných zážitkov z nášho podujatia.

Viac fotografií nájdete tu. 

Deň zdravej výživy - 21.10.

Dňa 17.10.  a 21. 10.2016 štyri dievčatá z 9.B triedy  Zuzka Tomašáková, Monika Jurčáková, Katka Kšenzuláková a Natália Bjaloňová, uskutočnili pre všetky triedy v škole prezentáciu pri príležitosti „Dňa zdravej výživy“.

Starších žiakov zaujímavou a pútavou formou poučili o zásadách správnej výživy a oboznámili o chorobách, ktoré vznikajú zlými stravovacími návykmi.

Prezentáciu pre mladších žiakov zatraktívnili zábavnými a poučnými pesničkami o správnom stolovaní a dôležitosti raňajok, pravidelného stravovania počas dňa a o konzumácii vhodných a nevhodných potravín. 

Koncert INTEGRÁCIA 2016 - 20.10.

Dňa 20.10.2016 sa 45 detí našej základnej školy zúčastnilo Národného charitatívneho koncertu Integrácia 2016 v Aréne Poprad.

Hlavnou myšlienkou tohto projektu je spájať svet detí a dospelých, zdravé a zdravotne, či sociálne znevýhodnené deti. Počas takmer dva a polhodinového koncertu deti zažili skvelú atmosféru, ktorú vytvorila moderátorská dvojica Jarmila Hargášová, Katarína Brychtová a množstvo známych slovenských osobností (spevákov, tanečníkov, športovcov), ale aj zahraničných hostí. Najväčším zážitkom bola prítomnosť slovenských futbalistov, basketbalistov, legendy ľadového hokeja Petra Bondru, vodného slalomára Michala Martikána, zlatých olympionikov bratrancov Škantárovcov, či vystúpenie Ega, Celeste Buckingham a kapely Desmod.

Bolo dojímavé vidieť a počuť decká, ktoré sa napriek svojmu zdravotnému znevýhodneniu dokážu začleniť medzi zdravých rovesníkov. Svojou húževnatosťou a vytrvalosťou sú neraz vzorom práve pre zdravé detí.

Deti si z koncertu okrem skvelých dojmov a pocitov odniesli aj biele tričká so symbolom projektu Integrácia – usmiatym slniečkom, ktoré má pripomínať, že svieti rovnako na všetkých nás.  

 

 Jánošíkove diery - 8.10.  

Naši žiaci zo Zdravotníckeho krúžku a krúžku Mladý cestovateľ sa zúčastnili túry v Jánošíkových dierach - Nové a Dolné diery v NP Malá Fatra. 

Pasovanie prváčikov - 4.10.2016

V utorok,4.10.2016, sa konalo pasovanie prvákov. Deti boli pasované za šmolkoprvákov. Každý prváčik dostal tričko s logom školy a za sprievodu hudby, triednych pani učiteliek a deviatakov (oblečených za šmolkov) vošli do čarovnej krajiny šmolkov.

Svoju šikovnosť prváčikovia preukázali splnením úloh:

1. Poskladali meno svojej triednej pani učiteľky.

2. Vyrátali jednoduchý jabĺčkový príklad.

3. Pozbierali šmolkobobule do správnych košíkov.

  Po splnení všetkých úloh Gargamel prepustil Šmolinku a Čačka zo zajatia.Tatko Šmolko prváčikov slávnostne pasoval. Každý prvák dostal šmolkoprvácky certifikát, ktorý mu bude spomienkou na tento deň.  Po pasovaní sa prváci s ostatnými žiakmi  zabavili na diskotéke. 

Viac fotografií nájdete TU.

Účelové cvičenie - 9.9.2016

Žiaci Základnej školy sa na účelovom cvičení venovali hlavne odstraňovaniu devastačných následkov spôsobených ľuďmi v prírode, čistením obce a jej okolia od odpadkov.  Žiaci spolu s pedagógmi  od skorého rána zbierali odpadky a boli vysielaní na úseky, ktoré sú najviac znečistené.
 

 

Začiatok školského roku - 5.9.2016

Prvý školský deň sa začal svätou omšou o 7:45 hod. v kostole. Neskôr p. riaditeľka a p. starosta privítali učiteľov, žiakov a hlavne nových prváčikov a popriali im v novom školskom roku veľa úspechov. Ďalšie pokyny sa žiaci dozvedeli od triednych učiteľov v triedach

 
TOPlist